Kto vyhrá voľby?

Autor: František Lefler | 6.11.2019 o 8:20 | Karma článku: 1,91 | Prečítané:  813x

Najznámejší slovenský kapitán spolu so svojou pochybnou družinou rozhodol, že z predvolebného boja sa stane hra na slepú babu.

     Každý má právo na informácie, hlavne v oblasti, na ktoré síce nedobrovoľne, ale z donútenia prispieva svojimi pracne zarobenými peniazmi. Všetci slovenskí politici sa predbiehajú v nezaslúženom chválospeve a vychvaľovaní slovenskej demokracie, pričom nahodení v hriešne drahých outfitoch sa svojim daňovým poplatníkom cynicky smejú do tváre. Bývalá štátna tajomníčka nedokáže prežiť z úbohých  2 500 euro mesačne, najhlasnejší sociálny demokrat nosí hodinky za desaťtisíce euro, ale samozrejme nepripustia verejnú kontrolu využívania finančných prostriedkov vyzbieraných od daňových poplatníkov. Drvivá väčšina operátorov výrobných liniek v zahraničných fabrikách tomu aj tak nerozumie. Tak načo vlastne?

     Väčšina slovenskej verejnosti si postupne zvyká na hlúpe a pre väčšinu slovenskej verejnosti škodlivé nápady vodcov politických strán. Pri tých všetkých hlúpostiach je už sizyfovskou úlohou stanoviť rebríček najväčších nezmyslov v parlamente. Ak by to boli hlúposti bez dosahov na naše peňaženky, tak by človek z fabriky mohol nad tým mávnuť rukou.

     Koaličná mašinéria zadlžuje krajinu raketovým tempom zákonmi, ktoré zadlžujú naše deti, ktorých sa na to samozrejme nikto nepýta. Do volieb ostávajú necelé štyri mesiace, zdá sa, že to nie je tak veľa, ale pri porovnaní toho množstva prijímaných nezmyslov je to ešte nekonečný čas, za ktorý sa dá zdevastovať krajina v každej oblasti.  

     Každý, čo len trošku mentálne vybavený volič potrebuje na svoje rozhodovanie informácie. Pravdivé informácie nám politici samozrejme neposkytnú, lebo to by museli od hanby chodiť po kanáloch. Dokonale izolovaní od okolia sa radšej prevážajú v bavorákoch, aby nedajbože nedýchali ten istý vzduch ako tí, z ktorých daní žijú. Pre bežného voliča sú zdrojom informácií médiá, prieskumy, rozhovory v médiách, ktoré najmä v poslednom čase vystavujú skorumpovaným politikom nepríjemne verný odkaz v zrkadle.

     Pri dnešnom tempe odhaľovania neuveriteľnej špiny, ktorú tu hromadili takzvaní sociálni demokrati, v skutočnosti prezlečení komunisti je prísun každodenných informácií pre celú krajinu bytostne dôležitý. Nejedná sa o to, či dajaký sociálny demokrat stíska dajakú radkyňu, ale jedná sa to o rozklad právneho štátu, ktorý sa ešte ani zďaleka u nás nepodarilo vybudovať.

     Na to, aby sa tejto devastácii podarilo brániť, je potrebné rozhodovať sa pri voľbách kvalifikovane. Treba si politikov zaradiť do určitých katogórií, do jednej zlodejov, do druhej iných kriminálnikov a postupne z tejto selekcie vybrať tých, ktorí to myslia lepšie, ako ten zvyšok. Bez informácií sa to ale nedá. Pri súčasnom tempe rôznych vyšetrovaní, odhaľovaní špiny každý deň zohráva svoju rolu. A tak do toho vstúpi aj slovenský kapitán. Za pomoci aj kriminálnikov, prípadne aj fašistov nám zastavia prísun informácií z rôznych, hlavne nezávislých zdrojov. Snaží sa nám nahovoriť, že pre nás je jediným správnym zdrojom informácií stranícky program ľubovoľnej politickej strany. V časoch socializmu sa vojaci dozvedali svoj jediný správny názor na politických školeniach mužstva. Ešte, že toto sa kapitánovi nepodarilo.

     Kapitán so svojou družinou nás obral o možnosť slobodne a hlavne kvalifikovane sa rozhodnúť v budúcoročných voľbách. Predpokladám, že zdravým rozumom vybavená prezidentka tento nezmysel nepodpíše a zákon vráti späť do parlamentu. Hrozí ale, že kapitánova družina ho opätovne schváli. Ak sa podarí v primeranom čase tento paškvil napadnúť na ústavnom súde, tak potom bude mať ústavný súd možnosť dokázať, že je skutočne novým ústavným súdom a ešte do volieb rozhodne. Nádejám sa, že v konečnom dôsledku sa podarí civilizovaným spôsobom predložiť voličom objektívne informácie, aby mohli vo februárových voľbách otočiť kormidlo slovenska o 180 stupňov a nasmerovať krajinu do kultúrnejšej časti európy a opustiť teritórium balkánu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?