Kedy sa Slovensko začne tiež objektívne pozerať na svoje dejiny?

Autor: František Lefler | 5.9.2019 o 8:00 | Karma článku: 2,75 | Prečítané:  1137x

Prečítal som si nenápadný článok, ktorý sa pozerá na naše novodobé dejiny, obdobie po ukončení druhej svetovej vojny iným pohľadom. Iným ako komunistická ideológia

Od môjho útleho detstva ma boľševická ideológia pripravovala na život v socializme s tým, že nás pripravovali na ďalší zákonitý vývojový stupeň, a to na komunizmus. Úplne samozrejme nás pritom klamali o takom Leninovi a iných revolucionároch, pričom spôsobom, aby v detských hlavách nevznikol ani tieň pochybnosti o tom, že nám jednoducho klamú a glorifikujú týchto zločincov.

Výklad dejín v našej krajine komunistická strana plynulo prebrala od boľševických ideológov vtedajšieho Sovietskeho zväzu a samozrejme pokrivila dejiny podľa  výkladu z Kremľa a bez akejkoľvek diskusie vykreslila sovietskeho vojaka ako mierotvorcu, ktorého prvoradým cieľom bolo oslobodenie slovenského národa od fašizmu. A pritom všetci dnes vedia, že to bolo ďalšie klamstvo a výklad dejín po boľševicky. Ak by sme nestáli v ceste sovietskej armáde pri postupe na Berlín, tak by  nás jednoducho s radosťou úplne odignorovali a náš osud by im bol úplne ukradnutý. Plne zdieľam názor s autorom článku v tom, že je minimálne legitímna diskusia o tom, že či nás oslobodzovali, alebo už vtedy zároveň aj okupovali. Povojnový vývoj jednoznačne ukazuje, že Stalin bol už dávno rozhodnutý doviesť do konca svoj citát, v ktorom tvrdil, že “....tam, kde vstúpila čižma ruského vojaka, tam to ostane ruským územím....”.

Hejslováci v súlade s ideovými názormi súdruhov zo smeru prostredníctvom svojich ministrov, prípadne ministeriek túto otázku nikdy ani v náznakoch neotvorili. Podľa toho považujú výklad našich dejín nastolený v minulosti súdruhmi z komunistickej strany za nespochybniteľný a dlhé roky za nemenný. V poslednom období vodca hejslovákov hrdý na svoje kapitánske výložky navštevuje rusko dokonca viac a častejšie ako jeho komunistickí predchodcovia. Dozvedáme sa dokonca, že táto krajina by nám mala byť vzorom. Takáto zvrátenosť od päťdesiatych rokov v našej krajine nenapadla nikoho. A to iní boľševici viedli našu krajinu v minulosti.

Veľvyslanci krajin Európskej únie prijali odporúčanie zostriť a rozšíriť sankcie voči Rusku za jeho pokračujúcu okupáciu susednej Ukrajiny a podporu zločineckým zoskupeniam, ktoré terorizujú obyvateľov východných častí Ukrajiny.

Som zvedavý, ako toto rozdýcha najznámejší slovenský kapitán. Som zvedavý, aký zaujme postoj voči tomuto logickému a správnemu kroku. Či zbabelo stiahne chvost, alebo sa úplne vyhraní voči oficiálnej politike a postoju Slovenska v tejto otázke?

Slovenské školstvo je naďalej poslušným vykonávateľom politiky svojich ministrov bez vlastného objektívneho pohľadu na dejiny a ani som nezaregistroval jeho ambíciu pozrieť sa na našu minulosť iným, ako straníckymi aparátčikmi predpísaným pohľadom.  Podobne sa zachovala aj slovenská televízia, ktorá počas osláv SNP vytiahla z archívov filmy, ktoré nepravdivo glorifikujú úlohu komunistov a sovietskych diverzantov, ktorých vykresľujú ako vzory hodné nasledovania, pričom mnohí z nich si zaslúžia skôr opovrhnutie a odsúdenie. Nádejám sa, že po nasledovných voľbách u nás príde konečne k zobjektívneniu oficiálneho pohľadu na naše dejiny a učitelia začnú našim deťom objasňovať minulosť objektívnym, nie červeným pohľadom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Záchranárka: Keby bola jedna voľná sanitka, išla by skôr k infarktu, ako covidu

V službe sa nenajeme aj dvanásť hodín, na toaletu sa dostaneme po piatich hodinách.

Zo Slovenska chceli televíznu veľmoc. Dnes už len predávajú pozemky

Plány majiteľov UMC v Novom Meste nad Váhom nevyšli.


Už ste čítali?