Antverpy - skutočná perla

Autor: František Lefler | 23.5.2019 o 8:14 | Karma článku: 1,59 | Prečítané:  556x

Antverpy sú v každej oblasti nasledovaniahodné, považujem ich za mesto, kde si človek povie, že skutočne je tu chuť na život. 

Antverpy majú druhý najväčší prístav v Európe a sú najväčším mestom Belgicka, porovnateľné počtom obyvateľov s Bratislavou, významom  sú ale niekde úplne inde. Antverpy sú mimo iného stále najdôležitejším obchodným centrom pre obchod s diamantami. Každý, kto ho navštívi mi dá určite za pravdu, že centrum mesta je architektonickým skvostom, oko s radosťou a potešením kdekoľvek sa pozrie, tak prenesie potešujúci impulz do srdca a človek si povie, ze je skutočne radosť byť na svete. Vlaková hlavná stanica občas slúži ako katedrála pre spevácke zbory a musím potvrdiť, že jej akustika je úžasná a zborový spev každému pookreje dušu. A svojou krásou je podľa môjho názoru vyššie postavená  ako známa vlaková stanica v New Yorku na Manhattane.

Mesto má vytvorené na viacerých miestach ekologické zóny, kde sa už vozidlo bez príslušného stupňa ekologického stupňa do mesta prakticky nedostane.  A znovu tí bickyklisti. V západnej časti Európy je  už prijatým štandardom, že cyklista má prednosť pred autami a infraštruktúra je tomu plne prispôsobená. Úplným anachronizmom je v tomto zrkadle začínajúca diskusia o podobe parkovacích pravidiel v Bratislave. 

O úrovni krajiny svedčí u nás prekonaný počet opilcov v fanzónach po hokejových zápasoch. To je naša hrdosť. Také Antverpy určite nemajú záujem o usporiadanie podobných majstrovstiev.  Žiaľ je medzi nami rozdiel svetelných rokov.

Pozrime sa ale, ako to včera vyzeralo v Antverpách. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?