Park JAMA v Bratislave - budú aj kolotoče?

Autor: František Lefler | 7.10.2018 o 8:16 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  1065x

Populizmus politikov prekonáva všetky hranice. Ak si normálne zmýšľajúci človek  myslí, že je na hrane, tak politik ho vyvedie z omylu.

Takmer všetky vznešené myšlienky ľudstva zničili populisti, karieristi a bezcharakterní politici. Politik bol v minulosti v civilizovaných krajinách západnej Európy rešpektovaným človekom. Nehovorím o predstaviteľoch krajín východnej Európy lebo to boli bezcharakterní populisti a pätolízači, ktorých by bolo možné súdiť za množstvo zločinov, ktoré vo svojich krajinách priamo organizovali a schvaľovali. Preto východná Európa pod ruskou čižmou vyzerala tak, ako vyzerala a obyvateľstvo emigrovalo pri takmer akejkoľvek možnosti.

Pri vstupe krajín východného bloku do Európskej únie bol každému jasný ten priepastný rozdiel v každej oblasti života. Prakticky všetko bolo zdevastované, krajiny boli finančne podvyživené a nedostatok bolo cítiť na každom kroku. Európska únia prijala myšlienku dlhoročných dotácii pre svojich chudobných členov, čiže takzvaných eurofondov. Pravdepodobne ale nerátala s mentálnou výbavou občanov krajín  pod ruským vazalstvom, ktorí žiaľ po desaťročiach masívneho vymývania mozgov prijali to známe československé: Kto nekradne, okráda svoju rodinu. Za socializmu sa kradlo sústavne a všade. Komunisti vďaka svojim postaveniam kradli viac a preto nechali už v menšom kradnúť všetkých ostatných. Kradnutie sa stalo úplne prirodzenou súčasťou nášho života.

A zrazu do toho prišli eurofondy. Mentálna výbava politikov a ich poskokov ale vďaka kontinuite komunistov vo vládach a parlamentov sa nezmenila. Kradnúť sa zrazu dalo v nevídaných rozmeroch. Politickí nominanti si ale boli a naďalej sú si vedomí toho, že všetko sa ukradnúť nedá. Len dajaké tie desiatky percent z obstarávacej ceny. Takže sa začali vymýšľať aj nezmyselné projekty, ktoré by pri striedmom a poctivom prístupe nikdy nevznikli. Takže starostovia dedín namiesto kanalizácií si začali stavať pamätníky vo forme námestí, chodníkov, parkov. Samozrejme všetko riadne predražene. Však z cudzieho krv netečie. A nikoho nezaujímalo a ďalej nezaujíma, že na tie ich nezmyselné projekty sa museli poskladať daňoví poplatníci zo západnej časti Európy. Preto západná lebo východná časť Európy je naďalej masívne dotovaná peniazmi z tej západnej časti. 

V bratislavskej mestskej časti Nové Mesto vznikol takzvaný športpark JAMA.  Asi je každému jasné, že to nebolo postavené z peňazí slovenských daňových poplatníkov. Na park prúdili peniaze z takzvaných Nórskych fondov. Čize peňazí nórskych daňových poplatníkov. Nóri teda zafinancovali park, ktorý by mal slúžiť obyvateľom na športové činnosti. Aspoň tak sa to deklarovalo. Krásna myšlienka. Ak by nebola zrealizovaná na Slovensku. Z cudzích peňazí sa prispelo i na nesúvisiace činnosti, tak ako býva zvykom.

Dnes som ale ostal taký prekvapený. Prešiel rok od skolaudovania nedokončeného projektu. Čakal som od mestskej časti dajakú iniciatívu voči obyvateľstvu smerom k podnieteniu športových činnosti a zmysluplnému využívaniu parku, ale dnešok ma priviedol späť do slovenských reálií. Začal sa predvolebný cirkus kandidátov na starostov. A park postavený z cudzích peňazí hneď poslúžil na zneužívanie postavenia súčasnej moci. A hneď tým najprimitívnejším, najjednoduchším spôsobom. Priestory parku obsadili skupinky s predvádzaním sa varenia gulášu. Celý park zasmradili dymom z ohňov  pod kotlíkmi, priestor dostala aj reprodukovaná hudba  a šport bol hneď mimo hry. Svoje si pred hlavne starším voličmi povedalo aj vedenie mestskej časti a ukázalo, ako politickí nominanti na Slovensku dokážu dobrú myšlienku zabiť hneď na začiatku. Takže dnes sa v parku nešportovalo, ale politickí nominanti previedli divadlo a ukázali ako úplne nevhodným spôsobom zneužiť peniaze nórskych daňových poplatníkov, ktorým by sa musel otvárať nožík vo vrecku. Uvidíme v budúcnosti, kedy sa v parku nainštalujú aj kolotoče a húsenková dráha. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?