Dúhový pochod v Bratislave

Autor: František Lefler | 14.7.2018 o 17:54 | Karma článku: 3,44 | Prečítané:  1261x

V Bratislave sa dúhový pochod už koná pravidelne, realita potvrdzuje, že s tými ľudskými právami v našej krajine to vôbec nie je také ružové.

Pride parade 2018 Bratislava. Takéto dúhové pochody sa organizujú v mnohých krajinách. Ústretovosť a medziľudská tolerancia voči tejto skupine ľudí je v jednotlivých krajinách Európy rôzne vznímaná, rôzne tolerovaná a má rôzne opodstatnenie. V Bratislave sa opäť miešali rôzne jazyky a bolo to znovu také európske podujatie.

Je smutné a zároveň príznačné, že v postkomunistickom priestore, akým je aj Slovensko, je tolerancia voči iným na veľmi nízkej úrovni a neznášanlivosť pre zmenu na úrovni vysokej. Nie je náhoda, že celý bývalý východný blok  je konfrontovaný nedostatkom demokracie, vysokým stupňom neznášanlivosti, v našej krajine aj voči vlastným občanom, ktorých hlavným previnením je tmavšia pokožka. A pritom ich je približne 8% celkového obyvateľstva, čo nie je zanedbateľný počet. A smutné je, že tieto nálady už dlhé roky svojou nečinnosťou živí vedúca strana spoločnosti s jej sekundantami.

Na zhromaždení sa opätovne zúčastnila aj ombudsmanka krajiny, ktorá žiaľ opätovne konštatovala, že ľudské práva v našej krajine v porovnaní s civilizovanejšou časťou Európy nie sú dostatočne zabezpečované a tento stav pretrváva už dlhé roky. 

Jediným politikom, ktorý sa zúčastnil na pochode bol tradične bratislavský župan. Ostatní komunálni politici to odignorovali lebo už beží volebná kampaň  a je potrebné venovať sa výlučne populistickým akciám. Ľudské práva v tejto krajine nie sú téma.

Pre tých, čo sa nezúčastnili prinášam zopár ilustračných fotografií, aby ste získali aj svoj pohľad na toto podujatie.

Na Hodžovom námestí sa neskôr konal taký trucpodnik plný červenej farby so zelenými tričkami, už som čakal, kedy sa začnú rozdávať karafiáty.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?