Baden pri Viedni

Autor: František Lefler | 7.7.2018 o 8:12 | Karma článku: 3,51 | Prečítané:  1183x

Pri svojich potulkách po bývalej monarchii sa mi podarilo zatúlať sa do mestečka Baden, ležiacom necelých 30 km od Viedne.

Človek by si povedal, že čím je Baden mimoriadny? Okrem toho, že je to kúpeľné miesto, do ktorého sa utiekajú pred ruchom veľkomesta hlavne obyvatelia Viedne, dá sa povedať, že ničím. Ak za nič považujeme útulné, príjemne čisté miesto na život. Čiže atribúty, ktoré slovenská spoločnosť už takmer úplne vytlačila zo zoznamu hodnôt, ktoré sa v civilizovanom svete považujú za základné predpoklady normálnych podmienok pre žitie.

V Badene prebieha výstava fotografií na voľných priestranstvách, ktoré toto mestečko zatraktívnili a po jeho návšteve nemôžem urobiť nič iné, len ho odporúčať na návštevu hlavne rodinám s deťmi, ktoré môžu zaregistrovať, že voľný deň sa dá stráviť aj zmysluplnejšie, ako návštevou akéhokoľvek obchodného centra.

Takže Vám ponúkam zopár záberov, ktoré ilustrujú časť výstavy zaujímavých fotografických diel. Vstupy sú samozrejme bezplatné. U našich susedov  sa to dá aj bez eurofondov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Novinár Valček vysvetľuje, ako ho Kočnerovi ľudia sledovali (video)

Úprimne nerozumiem, prečo ma Kočner dal sledovať.

Dnes píše Matúš Ritomský

A fašiangy nie sú cez čiaru?

Čo ukázala kauza „Gender swap“.


Už ste čítali?