Korunovačný sprievod v Bratislave.

Autor: František Lefler | 23.6.2018 o 17:59 | Karma článku: 2,48 | Prečítané:  735x

Cirkus "hrdých" Slovákov pokračuje naďalej. Magistrát si potrebuje dokázať svoje ego a tento rok opäť bude organizovať korunovačné slávnosti okrem dlhoročného organizátora aj mesto. Politici predsa potrebujú dokázať svoju moc. 

Dlhé roky, 15 rokov je pomerne dlhá doba, niekedy to prebehne rýchlo, niekedy sa to zdá nekonečný príbeh. Vďaka bohu tak dlho u nás nevládol žiadny politik. A verím, že ani nikdy nebude. Takže po celé tieto roky občianske združenie organizuje v Bratislave tieto slávnosti, ktoré pozdvihujú povedomie Bratislavčanov na svoje mesto. Je to určite krajšia symbolika ako držať nasilu zvyk rozdávania červených karafiátov seniorkám. V Bratislave rozdával kráľ mince.

Mesto bolo plné ľudí, množstvo turistov so záujmom pozorovalo sprievod v dobových kostýmoch a neskrývane sa tešili z tejto atrakcie. Cudzinci nemuseli ani tušiť o skutočnom dôvode tohto podujatia. Korunovácia Leopolda II, syna Márie Terézie aj mnohým domácim nič nehovorila. Aspoň to tak vyplývalo z konverzácií jednotlivých návštevníkov. Je smutné, že mesto namiesto nezmyselných sporov o organizáciu tohto sprievodu, venuje energiu a peniaze glorifikovaniu povojnovej histórie mesta s množstvom rôznych symbolov poslednej vojny, ako keby Bratislava pred vojnou neexistovala. Je chvályhodné, že sa nájde niekto, kto chce poukázať na to, že Bratislava mala svoju históriu aj pred krivením historických súvislostí povojnovým režimom. Na skutočnú pravdu  to bude musieť ešte dajaký čas počkať.

Tým, ktorým sa nepodarilo dostať sa do mesta, si dovoľujem ponúknuť zopár fotografií, ktoré pripomenú, ako to vyzeralo pred viac ako 200 rokmi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Maiga: Kosík bol po prepustení u nás na návšteve

Ibrahim Maiga v Mali Kosíkovi pomáhal.

DOMOV

Lajčák by bol favoritom prvého kola, ukazuje prezidentský prieskum

Za Lajčákom skončil s odstupom Mistrík.


Už ste čítali?