Bol som sa vyvetrať z dusna u nás

Autor: František Lefler | 21.6.2018 o 8:02 | Karma článku: 2,46 | Prečítané:  568x

Slovensko je mojou rodnou krajinou a to je jediné, čo nedokážem zmeniť, krajina sa snaží, aby vyhnala čo najviac jej obyvateľov za jej hranice.

Neviem, čo sa u nás deje, ale nadobudol som už presvedčenie, že naša krajina pod vedením dnešných populistov a prakticky aj podvodníkov sa vyvíja v porovnaní s väčšinou civlizovaných krajín v Európskej únii opačným smerom.  Jediné, čím sa populisti na čele krajiny dokážu chváliť, je zvyšovanie HDP, ako keby to bolo to podstatné. Rast HDP by mal byť základným predpokladom zvyšovania životnej úrovne a kvality života Slovákov, ale vnútorne cítim, že to tak vôbec nie je. Životná úroveň a kvalita života sa zvyšuje len príslušníkom vládnych strán  a nimi preferovaným skupinám, ktoré "doja" slovenský rozpočet a v podstatnej miere hlavne eurofondy.

Dnes na Slovensku platí ešte bradatý vtip z čias komunistického blahobytu, kedy sa v reakcii na dlhé rady pred mäsiarstvami pýta  Štrougal (predseda vlády) Husáka (prezidenta): Čo sa deje? Nemáme dosť mäsa? ..... Oni nemajú - odpovedá prezident. Presne to vystihuje biedu krajiny, v ktorej neuveriteľne bohatnú len vyvolení a zvyšok krajiny sa potáca z dažďa pod odkvap.

Vždy, keď začnem mať tohto smeráckeho blahobytu po krk, tak sa vyberiem za Dunaj nadýchať sa iného vzduchu a pokochať sa pohľadom na upravenú, čistú krajinu, v ktorej sa nevnucuje bilboardová reklama na každom kroku ako u nás.

Nakoľko sa blíži letné obdobie, tak si dovoľujem nerozhodným ponúknuť zopár fotografií z horských oblastí Rakúska. Vopred všetkých uozorňujem, že v týchto horských strediskách absentujú kolotoče, húsenkové dráhy, aquaparky a iné lákadlá slovenských stredísk. Takže to určite nie je určené pre všetkých.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?