Som poslanec a muž, napriek tomu ja rozhodnem o ženskej maternici.

Autor: František Lefler | 4.6.2018 o 8:02 | Karma článku: 3,52 | Prečítané:  1101x

V Národnej rade SR je zo 150 poslancov až neuveriteľných 28 poslankýň. Čiže necelých 20 percent. Titulka je len jeden z ťažko predstaviteľných nezmyslov o ktorých rokuje poslanecký zbor.

V národnej rade je nepomer mužov a žien v porovnaní s ich pomerným zastúpením v spoločnosti. Slovensko si sústavne nahovára a vytvára klamlivý dojem, že v krajine vládne skutočná demokracia, rodová rovnosť a poslanecký zbor je výkvetom spoločnosti. Každý, kto má viac ako jednu rozvinutú bunku pritom vidí, že toto tvrdenie je príliš optimistické a nezakladá sa na pravde. Je úplne zbytočné snažiť sa skúsiť ohodnotiť poslanecký zbor podľa stupňa vzdelania, prípadne majetku. Tu som náchylný veriť, že dosahujeme európske štandardy. A myslím si, že tu to porovnávanie končí.

V posledných rokoch  parlament predvádza prehliadku populizmu rozvinutú do dosiaľ netušených rozmerov. Je ale na zaplakanie, že populistické riešenia v našej krajine sú v príkrom rozpore so zdravým rozumom, nehovoriac o ekonomických dosahoch týchto stupídnych návrhov.

Prezlečení súdruhovia z vedúcej strany v dôsledku končiacej sa politickej karíéry svojho vodcu predvádzajú zúfalé činy. Vedúca strana spoločnosti už viac ako desať rokov decimuje budúcnosť tejto krajiny. Bezbrehá podpora veľkokapitálu v krajine ničí nerozvinutý drobný podnikateľský sektor na Slovensku  na úkor domácej podnikateľskej sféry a rozdáva veľkým spoločnostiam finančné stimuly, ktorými prebíjame aj našich susedov. Týmto cieľavedome ničí a deformuje podnikateľské prostredie v krajine. Rozdávanie finančných stimulov nie je nič iné, ako rozdávanie peňazí daňových poplatníkov na zvýhodnenie ich konkurencie. Samozrejme sa to deje na základe rozhodnutia vlády, čiže úradníkov, ktorých ako svojich politických nominantov posadili do kresiel víťazné politické strany. Čiže žiadna odbornosť, ale na základe svojho postavenie v strane sa straník stáva automaticky odborník na riadenie ministerstva. Že to nemá nič spoločné so zdravým rozumom? Nevadí, straníci majú moc a nakladajú s ňou podľa svojej ľubovôle.

Asi by bolo vhodné, aby predkladatelia všetkých návrhov v parlametne povinne podliehali lekárskemu vyšetreniu. Pravdepodobne by potom nebolo možné predložiť  v  poslednej dobe tieto  dva návrhy, 

Slovensko je už pomerne imúnne na nezmyselné návrhy poslancov v parlamente. Parlament sa v posledných rokoch hrdí, samozrejme neprávom, údajne návrhmi na opatrenia smerujúce k zlepšeniu života jej občanov. Politici to tvrdia pred každými voľbami. Vodca jednej strany šokoval krajinu návrhom zákona, najlepšie ústavného, na ukotvenie obmedzenia odchodu do dôchodku. Pričom v predchádzajúcom volebnom období tento neomylný vodca prezentoval prijaté a v súčasnoti platné zákonné opatrenie o výpočte odchodu do dôchodku ako progresívne a zodpovedné k ekonomickým možnostiam, ktoré berie do úvahy priemernú dĺžku života a predpokladaný demografický vývin krajiny. Teraz, keď ho ulica zmietla z vysokej stoličky je to zrazu inak? U tejto strany sa ja nedivím ničomu, mňa len zaráža, že na takúto hlúposť reagujú ostatné politické subjekty. 

Zákaz interrupcií. Ďalší populista na scéne. Celý civilizovaný svet prijal zásadu, že tehotenstvo je vo výlučnej rozhodovacej právomoci ženy, čiže osoby, ktorej sa to priamo dotýka. A podotýkam, že len jej, lebo je to predsa súčasťou jej organizmu. Ale muži v parlamente by mali rozhodnúť inak? Prečo potom nerozhodujú o tom, že napríklad muži nad 50 rokov musia podstúpiť napríklad vazektómiu? Hlúposť môže predsa preraziť len ďalšia hlúposť. Nikoho nenapadne, aby takému zákroku podrobil mužov lebo by to bol určite zásah do ich osobnej  integrity. Ale žena na to právo nemá. Nie je tak dávno, čo sa krajina zviditeľnila nútenými sterilizáciami vybraných skupín obyvateľstva. Teraz donútime ženy stratiť ľudskú dôstojnosť a stať sa rodičkami napriek ich vôli. A poslanci aj o tomto vážne diskutujú. A pritom občanov oveľa viac zaujíma určite  rozbujnená korupcia a vysoký stupeň bezprávia v krajine. Je naivné domnievať sa, že parlament zaujíma korupčné prostredie v krajine a nechystá sa ani zlepšovať legislatívu na postihovanie tohto slovenského fenoménu.

Už nebudem snívať svoje sci fi o činnosti parlamentu a len budem sledovať, ktorá z posledných hlúpostí v slovenskom parlamente bude schválená a ktorou sa populisti budú vychvaľovať pred ďalšími voľbami.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?