Bratislava - unikát na Slovensku

Autor: František Lefler | 2.5.2018 o 8:02 | (upravené 2.5.2018 o 12:02) Karma článku: 10,27 | Prečítané:  7590x

Bratislava je jediné krajské mesto na Slovensku a jedinečný unikát aj v rámci Európskej únie, ktoré nemá vypracované a schválené pravidlá parkovania v meste.

V Bratislave poslanci na čele s primátorom dokázali niečo úžasné. Roky zavádzajú obyvateľov Bratislavy o snahe Bratislavu dostať do kategórie miest, v ktorých platia pravidlá bežné v civilizovaných krajinách. V predchádzajúcej volebnej kampani sa hrdo všetci bili do hrude o ich skutočnom záujme vyriešiť problematické parkovanie v meste. Zobrali si na plecia povinnosti štátnej aj mestskej polície, ktoré preukazujú dennodenne svoj nezáujem o problémy statickej dopravy. 

Žiadna z polícií nemá skutočný záujem riešiť tento neutešený stav. Inak by podobné fotografie nemohli ani vzniknúť. Predpokladám, že poslanci sú si vedomí toho, čoho sú si vedomí dnes všetci návštevníci Bratislavy. Takzvaná parkovacia politika, ak by aj bola teraz prijatá, tak by nevyriešila vôbec nič. Vznikol by len jeden ďalší dokument, ktorý by sme zaradili do kategorií tých zbytočných. Vlastne by iba umožnil mestu začať oficiálne fungovať ako organizovaný výpalník. Presne podľa vzoru krajiny ako celku. Námestia sú plné mladých ľudí, ktorí nepožadujú nič mimoriadne, požadujú iba to, aby sa krajina správala podľa vlastných zákonných noriem. Už sme v stave, že sa vôbec nehovorí o pravidlách slušnosti, to sa dnes u politikov nenosí, stačí iba dodržiavať zákony. Tak hlboko sme klesli, tam nás dostali poslanci, ktorých sme zvolili.

Čo by sa stalo, ak by mesto schválilo parkovaciu politiku? Iba by sa namaľovali nové čiary (v Novom Meste aj prakticky cez priechody pre chodcov) lebo reálne by parkovacích možností ubudlo. Len asi človek neznalý slovenských reálií predpokladá, že policajti by zrazu začali vyžadovať jej dodržiavanie a postihovať hriešnikov. Ja ale nechápem, prečo to policajti nerobia aj teraz? Parkovanie v križovatke priamo pred policajnou stanicou (Petržalka - nám.Hraničiarov - prvý obrázok) je do očí bijúca neochota policajtov plniť si svoje povinnosti.

Neospravedlňujem správanie predstaviteľov mesta. V médiách zaznel šokujúci dôvod neprijatia týchto dokumentov. Je vraj pred voľbami (to je vždy). Takže politici v Bratislave neprijímajú rozhodnutia v prospech mesta a jeho občanov, ale v záujjme toho, aby boli znovu zvolení. Toto odzrkadľuje stav spoločnosti. Ľudia na námestiach požadujú zmeniť predčasnými voľbami vládu, ale rovnako dôležitá je výmena aj komunálnych politikov. Stav miest a obcí v krajine je v prvom rade odrazom činnosti komunálnej sféry. Parkovanie v rozpore s pravidlami nie je len výsledkom neschopnosti ministra vnútra zabezpečiť riadny výkon polície, ale aj rovnako i neschopnosťou komunálnych politikov vytvoriť na parkovanie podmienky, prípadne zamedziť technickými opatreniami chaotické parkovanie.

Na jeseň nás čakajú vážne voľby. Netýka sa to len tých, ktorým  podobný parkovací chaos vyhovuje.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?