Bratislava - hlavné mesto Slovenska, krajiny Európskej únie

Autor: František Lefler | 12.2.2018 o 14:09 | Karma článku: 3,38 | Prečítané:  636x

Európska únia je okrem ekonomických profitov  aj úniou krajín s podobnými hodnotovými kritériami. Parkovanie  v Bratislave sa medzi tieto hodnoty určite nepočíta.

Slovensko vždy bolo takou krajinou, ktorá svojim charakterom mala veľmi blízko k bývalým takzvaným potemkinovským dedinám, kedy na povrchu veci vyzerajú inak, ako je v skutočnosti. Za komunistickej éry to bolo dobre, vďaka čomu sme nedosiahli obludnosť režimu ruských rozmerov. Pred vstupom do európskeho spoločenstva sme museli sľúbiť a vyjadriť ochotu dodržiavania princípov právneho štátu.  Ale tak, ako v mnohých iných prípadoch sme to len sľúbili. Prezlečení súdruhovia opäť krajinu navrátili do stavu, kde takmer v každej oblasti neplatí vôbec nič. Inak neviem zhodnotiť dodržiavane pravidiel cestnej premávky v Bratislave. 

Len námatkovo:  V § 25 vyhlášky sa konštatuje, že vodič nesmie zastaviť a stáť

c/ na priechode pre chodcov .....a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred nimi

d/ na križovatke a vo vzdialenosti krajšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5m za ňou

e/ na pripájacom alebo odbočovacom pruhu

je to samozrejme len malý výňatok vyhlášky, ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke. Čiže jedného zo zákonov, ktoré sme sa pred vstupom medzi vyspelé krajiny Európy zaviazali plniť. Alebo z druhej strany polícia /štátna aj mestská/ je zo zákona povinná dbať na dodržiavanie zákonov krajiny a aktívne vyžadovať ich dodržiavanie.

V Bratislave na dodržiavanie zákonov dbajú, respektíve majú dbať až dve polície. Tak ako je u nás bežné, svoje povinnosti neplní ani jedna. So začudovaním som zachytil, že vodca krajiny označil ministra vnútra za najlepšieho v histórii krajiny a bratislavský primátor predvolebne sľuboval vyriešiť problém s parkovaním. 

Asi som laik a nerozumiem problematike, ale fotografie dnešnej Bratislavy ukazujú opak. Alebo sa môžem aj mýliť.

Pravdepodobne bude hádzaním hrachu na stenu žiadať od polícií plnenie si svojich povinností.  Pritom Slovensko je v rámci Európskej únie na špičke v počte policajtov k počtu obyvateľstva,  má tri razy viac policajtov ako podobne veľké Fínsko. Na 254 Slovákov pripadá jeden policajt vo Fínsku je to jeden policajt na 705 Fínov.

Z toho mi vychádza, že buď sme krajinou kriminálnikov alebo je problém v polícii? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico s kandidatúrou neváhal, niektoré otázky ignoroval

Ústavnoprávny výbor vypočúva kandidátov na ústavných sudcov.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Fico už nevie pomôcť ani sebe

Predseda Smeru sa tvári, že je stále šéf.


Už ste čítali?