Socializmus alebo kapitalizmus?

Autor: František Lefler | 20.7.2017 o 7:30 | Karma článku: 5,74 | Prečítané:  725x

Je na Slovensku socializmus alebo kapitalizmus? Krajina je tak celá domotaná, že tu je niečo veľmi ťažko definovateľné.

Generácia dnešných politikov, ktorí sú vo vláde alebo v parlamente je vo veku, z ktorého automaticky vyplýva, že sú produktom socialistického Československa.

V závislosti od príslušnosti k niektorej strane je aj rôzny pomer týchto ľudí v týchto   stránách, ktoré sa skladajú  z  komunistov, ktorí si povyzliekali tričká rodnej strany, tí mladší skončili vo zväzáckych košeliach a ten nepatrný zlomok, ktorý nepatril ani do jednej kategórie bol považovaný takmer za kriminálnika bez budúcnosti.

A takýto poslanecký zbor vytvára Slovensko prakticky od r. 1990.  Čudujeme sa potom, že krajina vyzerá tak, ako vyzerá? Dnešný údajný demokrat sa ešte v detskom veku učil básničky o Leninovi, o hrdinských úspechoch sovietskeho človeka. Škola ho vyučovala o génioch zo sovietskeho priestoru, kolektívy pracujúcich z vyspelého Československa si museli dávať záväzky podľa vzoru sovietskeho mužíka, predstaviteľa národa, ktorý ak by sme opísali pravdivo, tak vás obvinia z hanobenia rasy a národa. 

Títo dnešní vodcovia vedúcich politických strán sa v škole učili o škodlivosti súkromného vlastníctva, ktoré treba trestať spôsobmi podobnými hrdelným zločinom. Najväčším zločinom bolo niečo vlastniť, ani byty ste nevlastnili, boli vám len pridelené na základe výmerov. Dnes je ale už prijatá za svoju "pravda", že za soclalizmu mali všetci byty.  Je to klamstvo tak, ako 90% neprávd o "zlatom" socializme, ktoré nikto nevyvracia. Ťažko je  vyvracať tieto klamstvá ľuďmi, ktorí tento zvrátený systém tvorili a podporovali, prípadne len mlčky akceptovali. Aj zdravotníctvo bolo údajne zadarmo. Svoje vám povedia lekári, ktorí mali plné byty alebo garáže alkoholu, tí na vidieku v potravinách ani nekupovali lebo babičky nanosili všetko z domáceho chovu, kačky, husy, vajíčka,... A lekári liečili tak, ako boli platení, čiže takmer zadarmo. Ale elitní členovia komunistickej strany sa liečili v štátnom sanatóriu na bratislavských Kramároch, kde bol iný svet. Tam bolo zdravotníctvo skutočne zadarmo.

Dvojtvárnosť máme z minulosti dajako zakódovanú.  Na jednej strane politickí nominanti burcujú ľud proti nízkym mzdám, ktorými "kapitalisti vykorisťujú robotníkov", pričom ich údajne nízke platové ohodnotenie je len a len výsledkom ich neschopnosti využiť možnosti dané členstvom Slovenska v Európskej únii v kombinácii s ich nízkou trhovou hodnotou a na druhej strane štátne orgány nepriznávajú mnohým kategóriám svojich pracovníkom ani minimálnu mzdu. Vodca sa ustanovil do pozície lídra východného bloku v boji proti nižšej kvalite potravín dovážaných opäť z toho "zlého západu" a na druhej strane štát potláča svojim občanom (hlavne menšinám) základné ľudské práva, zdravotníctvo priviedol do stavu praktickej nefunkčnosti a školstvo svojou kvalitou vyháňa mladých, cieľavedomých študentov za hranice. A úplným výsmechom je tvrdenie o absencii korupcie v slovenskej politike.

Prečo toto spomínam? Mladí na uliciach v minulých dňoch sú snáď predzvesťou niečo pozitívneho, čo dúfam túto krajinu očakáva a vyvedie z tejto slepej uličky, v ktorej prešľapujeme. Zlodeji obviňujú zlodejov a bohapusto klamú, že oni nekradnú, ani nevedia, kto kradne, takže ak sa skutok nestal, tak nie je čo riešiť. Budem mladým držať palce a dúfam, že túto spoločnosť z tohto marazmu dostanú oni lebo bývalé nomenklatúrene kádre na čele krajiny toto už nedokážu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?