Prečo bulvár svojimi článkami zavádza a v mnohých prípadoch klame?

Autor: František Lefler | 10.7.2017 o 8:12 | Karma článku: 3,88 | Prečítané:  828x

Slovenskí kamionisti už nemôžu prespávať v Nemecku  vo svojich autách. Takýmito titulkami kŕmi bulvár slovenskú verejnosť a keď to vezmeme doslovne, tak je to rýdze klamstvo.

Slovenské médiá v drvivej väčšine úplne prestali plniť svoju primárnu funkciu. Pravdivo, objektívne informovať o udalostiach doma i vo svete. Tento prerod sa uskutočnil  najprv pozvoľna a teraz si už tento pôvodný a hlavný účel za  cieľ ani nedáva prakticky nikto. 

K dôvodu tohto pretvorenia sa médií došlo v momente, keď si postupne slovenskí oligarchovia uvedomili, že médiá sú veľkou zbraňou a ich získaním zabijú viac múch jednou ranou. V prvom rade médiá nebudú informovať o pozadí a činnosti takzvaných podnikateľských skupín, hlavne nebudú rozkrývať prepojenia týchto podnikateľských skupín  na politické strany, nebudú odhaľovať skutočné poslanie dnešných politických strán, ktorých hlavným cieľom je v prvom rade upravovať legislatívu podľa potrieb oligarchov, pričom sa im pomerne slušne darí predávať pocit činnosti v prospech krajiny. Slovenská legislatíva verná svojej neúčinnosti ani neskúsila zabrániť vzniku nejasných vlastníckych prepojení rôznych druhov médií, takže dnes už môžeme len konštatovať, že skaza je dokonaná. Vlastnícto médií je rozložené takým spôsobom, aby nikto nemohol svoje zbrane bez účinného protiúderu použiť voči nikomu relevantnému. Občasné úlety objektivity sú len krycím zadymením.

A ak niektoré médium vyvinulo snahu o nezávislosť, i keď takú dobre hranú, lebo investigatívnosť do svojej činnosti prakticky ani nezahrnula, tak sa hneď našiel dajaký kapitán, ktorý to slovenským ovečkám rýchlo zatrhol.

Médiá sa nehodnotia podľa kritérií, ktoré určovali kvalitu jednotlivých spravodajstiev, ale dnes je hlavným kritériom množstvo kliknutí na ten, ktorý článok, alebo schopnosť zahltenia reklamou všetkého druhu, samozrejme vzájomne synchronizovanou. A je prirodzené, že  politickí nominanti na ministerstvách, prípadne v čele iných údajne nezávislých inštitúcií len tíško sedia a večer pred televíznou obrazovkou alebo pri čítaní novín, počúvaní rádií určite veľmi úspešne potláčajú náznak dávenia nad svojou vlastnou činnosťou. 

A teraz k tým kamionistom. Opäť je všetko inak, ako svojou titulkou zavádzal bulvár. Je ale smutné, že na podobnú rétoriku naskočil  i politik a európsky poslanec, ktorý so skupinou svojich poslušných spolustraníkov  zatiaľ na Slovensku dokázal iba vysloviť nedôveru svojej vlastnej vláde a znemožnil jej čokoľvek ukázať a prípadne i dokázať.

Nedalo mi, aby som  pri ceste Nemeckom a Rakúskom aspoň trochu nezdokumentoval skutočný stav na odpočívadlách, prípadne parkoviskách. Na týchto plochách kamionisti bez rozdielu príslušnosti ku ktorejkoľvek krajine idú bezohľadne voči ostatným užívateľom diaľnic, obmedzujú ostatných vo využívaní služieb pri diaľniciach, porušujú všetky možné predpisy a nariadenia. A týchto ľudí slovenské médiá použili na bezdôvodné osočovanie inej krajiny Európskej únie z takmer komplotu voči slovenským vodičom, len aby opäť vznikol pocit ohrozenia Slovenska a jej príslušníkov. Neviem, ale mám z toho veľmi zlý pocit a cítim za tým mrazivý dych ruského medveďa.

Takéto využívanie alebo priamo zneužívanie všetkého možného pri diaľnici vôbec nepovažujem za normálne, takže s nemcami môžem len plne súhlasiť lebo na diaľničom odpočívadle sa potrebujem  aj ja občas zastaviť, i keď tam neplánujem kempovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?