Bratislava - korunovačné mesto

Autor: František Lefler | 24.6.2017 o 16:54 | Karma článku: 3,56 | Prečítané:  373x

V Bratislave sa konali korunovačné slávnosti. Je to tak obľúbené, že Bratislava ako správna gubernia ich má hneď dve.  

Občianske združenie Korunovačné slávnosti organizuje toto podujatie v Bratislave už od r.2002, a dá sa teda konštatovať, že to už má svoju tradíciu. Obdivujeme krajiny, spoločnosti, ktoré svoju činnosť a život organizujú na základe tradícií. Veľa razy aj nepísaných, ale uznaných a dodržiavaných. Pre slovenských politických nominantov je určite napríklad taká  existenia Spojeného kráľovstva bez písanej ústavy niečo nepredstaviteľné. U nás musí byť všetko písomne podchytené, aj to len preto, aby sme presne vedeli, čo nebudeme dodržiavať a nedodržiavame.

Bratislava ide ako hlavné mesto samozrejme príkladom. Nebudem tu rozoberať dôvody, prečo si mesto začalo robiť samostatné korunovačné slávnosti, ale potvrdilo, že je typické slovenské mesto, duchom obmedzené, bez nadhľadu, ale s o to väčším apetítom politicky predať akúkoľvek akciu v meste. Ako keby mesto nemohlo mať nič vlastné,  aj venčenie psov treba politicky organizovať a predať ako službu dajakého politika, závislého, nezávislého, odvislého alebo s neviem akým ešte prívlastkom. Korunovačná armáda sa obišla dokonca  aj bez kapitána.

Pre tých, čo sa z akýchkoľvek dôvodov nezúčastnili,  strávili popoludnie niekde pri vode, alebo akýmkoľvek iným spôsobom dávam k nahliadnutiu zopár postrehov z peknej akcie v Bratislave, chvalabohu apolitickej a bez účasti akéhokoľvek politika. A možno aj preto spontánnej a príjemnej.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ekonóm: Penzia v 65 rokoch je len drahý spôsob, ako získať hlasy

Smer chce, aby ľudia odchádzali do penzie najneskôr v 65 rokoch. Prečo je to veľký problém, vysvetľuje pre SME odborník na dôchodky.

komentár petra tkačenka

Fico to s dôchodkami myslí vážne

Predstavme si, ako nám vymysleli dôchodkový systém v roku 1937.

KOMENTÁRE

Hrádza proti extrémizmu sa rozpadla (píše Michal Havran)

Fašisti na nič iné nečakali


Už ste čítali?