Slovensko - policajný štát?

Autor: František Lefler | 19.6.2017 o 15:18 | Karma článku: 7,96 | Prečítané:  1639x

Cez víkend policajt zastrelil mladého chlapca, ktorý sa previnil tým, že si sadol do auta ako spolujazdec. Je toto v poriadku?

Podľa vyjadrenia policajnej hovorkyne vodič auta bol nezodpovedný, viac razy postihovaný a odsúdený kriminálnik. A polícia ľutuje, že prišiel o život mladý človek. Bodka. Ďalší prípad prosím. Že sa príbehy streľby policajtov po mladých ľuďoch v autá opakujú? V čom je problém, veď policajti konajú podľa zákona. Neviem, či zákon umožňuje policajtom strieľať do ľudí, ktorí ohrozujú v prvom rade sami seba, ale keď tak v zákonodarnom zbore rozhodli, tak asi áno.

V okolitých krajinách súdia vojakov - pohraničníkov, ktorí strieľali utečencov, ktorí už neboli ochotní žiť v komunistickej svojvôli v takzvaných socialistických krajinách. Nevadí, že to bolo v rozpore s ľudskými právami, zákon boľševika umožňoval proti týmto narušiteľom použiť zbraň, tak sa používala. Veď taký pohraničník za zastrelenia narušiteľa dostal opušťák, mimoriadnu dovolenku, tak prečo by si nevystrelil? Že zabil človeka? Podľa štatistík zastrelených na hraniciach bolo takýchto aktívnych ochrancov socialistickej hranice dostatok. Hlavne ak bola hrozba, že ak by narušiteľa pustil,  tak by jeho väzenie neminulo. Takže strelil.  V dnešnej Slovenskej republike týchto zločincov neriešime, nesúdime lebo konali podľa vtedy platných zákonov socialistickej krajiny. Že tým porušovali napríklad aj dajakú Chartu ľudských práv sa už nerieši.

Slovensko sa vstupom do Európskej únie prihlásilo k určitým hodnotám, ktoré sú bežné v civilizovanej spoločnosti. Lenže tak, ako je to u nás bežné, tak tým, že sme sa k tomu prihlásili neznamená, že sa tým budeme riadiť. Kam by sme prišili, cudzie nechceme a svoje si nedáme. 

Postrelené a dokopané dievčatá boli len predzvesťou toho, čo raz príde. Veľa ľudí si pritom myslelo, že policajná svojvôľa dosiahla svoj vrchol. Mýlili sa. Hovorcovia ministerstva vnútra si vykonali svoju prácu, stihli oboznámiť širokú verejnosť so všetkými možnými prehreškami týchto dievčat. Z auta, v ktorom sa viezli mediálne vytvorili semenište zločinnosti, kde drogy boli len čerešničkou na torte zločinu roka. A vlastne mohli byť radi, že ich nezastrelili, ale len postrelili. Tak tíško sa potom ešte spomenulo, že ich policajti asi nemali potom dokopať.

Nakoľko tento prípad bol dostatočne medializovaný, tak mladí výtečníci, ktorí sa preháňajú na autách už vedia, že ak nezastavia policajtovi, tak ten bude po nich strieľať a ešte ich potom vonku dokope. Žiadny človek toto predsa nechce, takže je úplne automatické, že mladý hrdina večer na okreske policajtovi nezastaví.

Odhliadnem od toho, že mi vychádza, že okrskové stanice polície buď nevedia, koho majú v rajóne, alebo aj ak vedia, tak ich neriešia. Takže v týchto prípadoch také opatrenia ako napríklad prevencia sú pre políciu úplne neznámym pojmom. Prevencia sa robí na MDD, prípadne iné oslavy, kde sa náčelníci predvedú vo vyžehlených uniformách, ukážu deťúrencom psov a urobia pôsobivé divadlo s delobuchmi. Následne si odfajknú ďalšiu kolónku v osobnom hodnotení. A mládež pod vplyvom všetkého možného  sa potom po diskotékach  predvádza a dokazuje si svoje schopnosti, respektíve neschopnosti riadiť motorové vozidlo, zásadne v maximálne rýchlosti.

Predchádzajúcu noc policajná hliadka zaregistrovala vozidlo, v ktorom predpokladala, že bude riadiť známy miestny výtečník. Nevedeli to, ale ako znalí miestnych pomerov sa podľa toho zariadili a začalo prenasledovanie. Čiže nevedeli, ale len sa domnievali, s kým majú do činenia a zariadili sa podľa toho. Len na základe vlastnej domnienky. V určitom momente získali presvedčenie, že to treba ukončiť za každú cenu, takže sa začala paľba. Počas nej zastrelili v tomto priestupku nevinného spolujazdca. Bez účinku, lebo vodič nakoniec sám havaroval a spolujazdec medzitým na sedadle zomieral. Policajná hovorkyňa sa opäť predviedla v plnej paráde, kde opísala priam zločineckú minulosť vodiča a že ľutujú, že niekto iný zomrel. Dajako som nepostrehol, že by spomenula, alebo ani v náznakoch sa neospravedlnila, že policajti zastrelili nevinného človeka. Asi nie je potrebné lebo to bolo v súlade so zákonom. 

Slovensko sa vstupom do Európskej únie zaviazalo k určitým hodnotám. To, že naše zákony, prípadne interné nariadenia sú tak isto scestné, ako bolo právom a povinnosťou socialistického strážcu zákona zastreliť utečenca na hraniciach sa nerieši. Som presvedčený, že takéto zákony by v krajine Európskej únie nemali byť súčasťou právneho poriadku.

Mládež po dedinách Slovenska bude naďalej chodiť na diskotéky, bude piť, bude brať drogy. Krajina nie je schopná svojimi preventívnymi opatreniami tomuto zabrániť. Nechcem rozoberať, kde je skutočná príčina, ale nepredpokladám, že je správne po vodičoch áut strieľať. Ak je úplne evidentné, že sa nejedná o dajakých teroristoch, ale len o mládež. Takto polícia len docieli to, že mladí sa vyzbroja inak a nabudení nočnou diskotékou sa začnú pred políciou brániť. Ale to sme už niekde úplne inde.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?