Pochod proti korupcii

Autor: František Lefler | 19.4.2017 o 7:03 | Karma článku: 7,20 | Prečítané:  879x

Predpokladám a dúfam, že včerajší pochod nebol len proti korupcii ako takej, ale hlavne proti praktikám kariéristov, politických nominantov a ostatných poskokov vládnych strán, ktorí korupčné prostredie priamo vytvárajú.

 

V 1989 prekypel pohár trpezlivosti drvivej väčšine ľudí so svojvôlou komunistickej strany a jej prisluhovačov lebo nedokážem uveriť tomu, že by niekto nielen v tom období bol komunistom z presvedčenia, ale vyložene len zo zištných a prospechárskych dôvodov. Stupeň kolaborácie so zločineckým režimom bol rôzny, silové zložky sa veľa razy s radosťou predvádzali na obyčajných občanoch pod ochranou orgánu, ktorý sa nazýval Verejná bezpečnosť, prokuratúra a súdy bez problémov posielali do väzenia ľudí za paragrafy, ktoré boli len výplodom strany, ktorá paragrafy odporujúce hlavne ľudským právam naplno preberala od ruského vzoru na východe. 

V ČSSR do r.1989 od začiatku sovietskeho dohľadu nad našou krajinou bolo odvlečených do sovietskych gulagov  20 000 ľudí, utečených pred komunistickým útlakom  180 000 ľudí a napr. vo väzení za pokus o prechod hraníc  80 000 ľudí.  Pre ilustráciu mesto Košice má približne 240 000 obyvateľov, Žilina  má približne 80 000 obyvateľov, čiže pred spravovaním krajiny na komunistický spôsob utieklo za hranice a vo väzení za pokus o prechod hraníc strávilo viac ľudí ako sú celé Košice.

Prečo to spomínam? Mám pocit, že dnes sme sa dostali opäť do stavu, že ľudia majú tejto vládnucej verchušky plné zuby. Kto to vlastne je? Z dôvodu, že nové politické garnitúry po roku 1989 sa nevysporiadali s komunistickou minulosťou  umožnili  týmto vyzlečeným nomenklatúrnym kádrom komunistickej strany naplno sa etablovať v spoločnosti už pod rôznymi neprehľadnými,  údajne ľavicovými zoskupeniami. Bolo by ilúziou domievať sa, že títo oceľou kovaní straníci budú mať reálny záujem o spoluprácu s novými demokratickými stranami  pri riadení spoločnosti z iných dôvodov, ako boli tie, pre ktoré vstupovali v minulosti do komunistickej strany. Čiže v prvom rade je získať osobný prospech z členstva v politickej strane, a ako jej nominant sa dostať do primeranej funkcie z ktorej bude mať prospech on, rodinní príslušníci a iné spriaznené osoby, čo pomerne groteskne pôsobilo pri ministerskej funkcii jedného súdruha a výrazne nadpriemernej úspešnosti rodákov z Komjatíc pri prisaní sa na verejné zdroje prúdiace z tohto ministerstva. Oponenti určite spochybnia môj názor, že tento minister bol nie náhodou v minulosti členom komunistickej strany.

Slovensko je celé prežrané takouto, kvôli nečinnosti polície, pomerne nenápadnou korupciou na všetkých úrovniach. Dnešné nomenklatúre kádre hlavne vo vedení dominantnej vládnucej strany nás budú presviedčať o opaku a zaklincuje to celé minister vnútra s tvrdením, že korupcia na najvyšších miestach nie je odhaľovaná preto, že tam neexistuje. Dúfam, že takéto tvrdenie, ktoré je výsmechom všetkym občanom tejto krajiny by mohlo byť poslednou kvapkou do beztak už plného pohára trpezlivosti.

Včerajší pochod proti korupcii, z podpory ktorého boli vylúčené nie náhodou slovenské politické strany ukázal, že nádej na obnovu krajiny nie je márnou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?