Thajsko - miesto na dovolenku

Autor: František Lefler | 17.1.2017 o 8:00 | Karma článku: 3,16 | Prečítané:  742x

Thajsko je lokalitou na luxusnú dovolenku alebo miesto na nízkonákladovú dovolenku ohrozujúcu život?

Počas sladkého ničnerobenia v priebehu  dovolenky som s hrôzou zachytil článok v mienkotvornom denníku fyzicky pracujúcej časti slovenského obyvateľstva s apokalyptickou  titulkou, ktorá mi zvestovala, že slovensko bude neodvratne ochudobnené o svoje národné  poklady lebo celebrity z krajiny spod Tatier sa dostali do životy ohrozujúcich situácií v Thajsku.

Od bulvárnych zberateľov  kliknutí  som sa dozvedel, že slovenská celebrita, športovkyňa, fitneska a neviem čo všetko sa skrýva v jednej osobe počas svojho pobytu na samozrejme luxusnom ostrove Thajska sa „zbesilými“ výčinmi počasia dostala do ohrozenia života.  Po prvotnom úľaku, kedy som si uvedomil, že sa tam nachádzam aj ja som sa zamyslel nad prvotnými opatreniami, ktoré by mi mohli zachrániť život lebo prvotriedny športovec je určite fyzicky lepšie pripravený čeliť nástrahám živlov ako ja, netrénovaný jedinec.

Po dôkladnom zvážení svojich možností a zhodnotení reálnej situácie som si vyhodnotil ako necelebritný jedinec, že mi pravdepodobne na moju ochranu pre besnením živlov bude takmer s istotou  stačiť hotelový dáždnik. Po zverejnení dych drásajúcich autentických fotografií som si sadol do auta, aby som zistil, ktoré časti ostrova sa stali zhodnotením slovenských znalcov životunebezpečnými oblasťami. Je pravdou, že silno pršalo, ale oblasti sveta, ktoré sú každoročne vystavené monzúnom, cyklónom a iným vrtochom počasia sú na jednoduchý dážď oveľa lepšie pripravené, ako napr. Bratislava na záľahy takého 3 – 5 cm snehu.  

Na ilustráciu prikladám zopár fotografií, ktoré nie sú vytiahnuté z propagačných bedekrov a ilustrujú život ohrozujúce lejaky v tomto „luxusnom raji“ slovenských celebrít. Po návrate domov sa ma viacerí ľudia pýtali  so žiadosťami o informácie, či to skutočne tam bolo také nervydrásajúce ako sa dozvedeli z bulváru.

Nerobím si nároky a nemyslím si, že som znalcom Thajska, ktoré je príliš rôznorodé a zaujímavé na to, aby sa dalo zhodnotiť týmto krátkym zamyslením sa a zopár fotografiami, len som chcel aspoň sčasti trošku zreálniť pohľad na jednu časť Thajska.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?