Keď dvaja robia to isté - Veľká októbrová socialistická revolúcia a nežná revolúcia.

Autor: František Lefler | 7.11.2016 o 7:26 | Karma článku: 4,57 | Prečítané:  779x

Výstrelom z krížnika Aurora sa začala najväčšia a snáď aj najdlhšia éra zločinnosti v dejinách Európy, ktorá pretrváva do dnešných dní, novembrová nežná revolúcia začala éru oslobodzovania sa práve spod tejto komunistickej tyranie

     

Veľká októbrová socialistická revolúcia, ktorá sa v udiala v novembri. Už len  tento fakt je symbolom klamstiev  a  zavádzania verejnosti vedený boľševickými vládami mnohých krajín, Slovensko ako súčasť bývalej Československej socialistickej republiky  nevynímajúc.  Tento ozbrojený prevrat pod vedením komunistov, hlavne Lenina musel byť podľa scenára tohto človeka vedený a uskutočnený ozbrojeným spôsobom lebo násilie a vraždenie oponentov bolo Leninovou osobnou črtou, potreboval jednoduché riešenia, ktoré by bolo možné ideologicky využiť vo svoj prospech. Priebeh tejto revolúcie je historikmi zmapovaný, v SR podľa môjho názoru je prezentácia tejto udalosti  nedostatočne objektívna, čoho výsledkom je naďalej vysoká podpora komunistickej ideológii, ktorá sa dnes nazýva  už inak, menej sprofanovanými názvami.

Skúsil som sa zamyslieť nad zopár  úspechmi ruskej  komunistickej strany, teda strany, ktorá bola nie tak dávno vzorom aj dnešných politických nominantov, ktorí dnes vedú Slovensko:

- Lenin vyzval roľníkov, aby si sami zobrali pôdu, čiže priamo ich navádzal ku krádeži a násiliu v Rusku, čo  bolo samozrejme v rozpore so zákonmi aj vtedajšieho Ruska

- Lenin nariadil likvidáciu a brutálne vyvraždenie rodiny Romanovovcov, prirodzene  vrátane detí

- Stalinom riadený hladomor na Ukrajine, ktorý v dôsledku utajovania archívnych materiálov neposkytuje dostatočné informácie, odhad na základe demografických výpočtov hovorí o 3 - 6 miliónoch obetí vládnutia tohto diktátora

- predvojnové dohody Stalina s Hitlerom o rozdelení Poľska a iných krajín. Jeho  prepadnutím Poľska, obsadením Estónska, Lotyšska, Litvy s následnými perzekúciami, odovzdanie časti územia Rumunska pod Sovietsku moc viedlo k rozšíreniu Stalinskému teroru aj na tieto územia, napríklad vyvraždenie vojakov poľskej armády v Katynskom lese,......

- povojnové obsadenie východných častí Európy, nanútenie boľševických  metód vládnutia, znárodnenie, čiže okradnutie miliónov obyvateľov v týchto krajinách, ustanovenie komunistickej moci s potlačením širokého rozsahu ľudských práv a vnucovanie ruských predstáv o spravovaní krajiny, spôsobe života obyvateľov, vzdelaní....  na dlhé desaťročia, i keď podľa  ruských predstáv  to malo byť ".... na večné časy..."

Samozrejme tých úspechov hlavne ruských boľševikov v potláčaní a ignorovaní práv všetkého druhu  je takmer nezistiteľné množstvo a zasahovali  do každej oblasti života obyvateľov, čo si dnes ešte väčšina Slovenska priamo pamätá.

Na Slovensku dnes máme komunistickú stranu, ktorá má podporu občanov vo výške asi tak štatistickej chyby. Pričom to neznamená, že sa na Slovensku podarilo túto zhubnú ideológiu potlačiť, o čom svedčí jej " .....   prvoradá úloha snaženie sa o prebúdzanie občanov Slovenska od politickej ľahostajnosti k protestu a odporu voči tomuto kapitalistickému systému....". Je na zváženie každého jednotlivca pohľad na túto prvoradú ulohu slovenských komunistov, ktorá je možno na zahájenie činnosti prokuratúry, ale sa Slovensku sú na rozdiel od propagácie fašistických ideológií  takéto myšlienky prakticky nepostihnuteľné.

Dovolím si citovať z dobových dokumentov:

.. Dva roky trvá hospodárska kríza. Dva roky ju liečite......Takmer niet robotníckej rodiny, v ktorej by nebolo nezamestnaného. Skutočne liečite tú krízu tak, ako liečia lekári vašich nemocenských pokladní chorých robotníkov. ....Socialisti volajú, že následky krízy musia byť presunuté na bohatých, ale v skutočnosti beriete chudobným a dávate bohatým. .....Prosím vás, myslíte, že ľudia nevedia, že väčšina z vás má toľko rôznych príjmov, toľko súkromného majetku a bohatstva, že by vám nechýbal ani celý poslanecký plat? ......Za súhlasu týchto socialistických vodcov boli znížené dane kapitalistom, zavedená daň zo mzdy, zvýšené dane pracujúcim roľníkom a živnostníkom. Za súhlasu týchto socialistických vodcov boli a sú drobní poplatníci neustále exekuovaný, zatiaľ čo kapitalistom byli skrz zníženie daní dane ešte odpísané a skrz zníženie a odpísanie daní odpustené ďalšie miliardy na daňových nedoplatkoch. Aj keď kapitalisti dlžia miliardy, exekútor ich neobťažuje.........skrachovala najväčšia banka, štát jej odkúpil jej podiely v priemysle; k tomu samozrejme potreboval peniaze a preto zriadil novú banku zo štátnych peňazí, tam vložil niekoľko sto miliónov, zbavil banku starostí o skrachované podniky a tieto podniky zo štátnych, to je z poplatníckych peňazí, sanoval..

Kto šíril tieto myšlienky a s čím by sa dali porovnať? Sú to výňatky z prejavu presvedčeného komunistu Gottwalda v r.1931. Nie som zástancom týchto myšlienok lebo ich považujem za úplne zvrátené, v skutočnosti odporujúce právnemu poriadku civilizovaných krajín, nabádajúce ľudí k páchaniu trestnej činnosti (vyvlastňovanie), nerovnakému prístupu, diskriminácii a iným zvláštnym hodnotám tohto typu štátneho zriadenia. Je ale jasné, že aj  dnešní sociálni demokrati by mali s Gottwaldom problém, stačí si pripomenúť napr. reštrukturalizáciu Váhostavu, daňové úľavy v Šali, Ružomberku, predaj emisných kvôt,  rôzne neprehľadné a hlavne nejasné priame podpory cez eurofondy.

Pred pár dňami slovenská vládna strana zorganizovala svoju konferenciu, vizuálom neprehliadnuteľnej podoby so zjazdami československých komunistov v minulosti. Tam ich vodca tak ako jeho predchodcovia  neriešil skutočný stav Slovenska, ale ohuroval nič nehovoriacimi frázami a sľuboval krajšie zajtrajšky, napr. za úspech politiky svojej strany označil jej predseda  vlaky zadarmo, stanovenie minimálneho dôchodku, moderný európsky Zákonník práce, konsolidované verejné financie."....to sú reálne výsledky, na ktorých musíme postaviť svoju budúcnosť. Sociálna demokracia v slovenskom podaní sú výsledky. Držíme slovo a čo povieme, to aj urobíme..."   Je pravdepodobne len uhoľ pohľadu, či medzi konsolidované verejné financie je možné zaradiť aj prakticky zdvojnásobenie slovenského dlhu počas desaťročia svojho vládnutia, ale to je na zváženie slovenských voličov počas volieb.

Lenin v roku 1917 so svojou skupinou začal éru vplyvu boľševikov na svetové dejiny, éru zničenia životov milónov obyvateľov, éru dovtedy nepoznaného potláčania ľudských práv v civilizovaných krajinách, éru cielenej likvidácie vlastných občanov, obdobie, ktoré je v potláčaní ľudských hodnôt a vraždení minimálne porovnateľné s obdobím fašizmu.

Je na počudovanie že i také počiny ako prepadnutie ČSSR v 1968 a následné desaťročia okupácie dodnes Rusko ústami svojho prominentného špióna vydáva za bratskú pomoc. 

Je smutné, že tieto  myšlienky a ideály majú dodnes svoje výrazné zastúpenie a veľký vplyv na chod krajiny akou je  Slovensko. Dokonca sa tu postaví aj pamätník komunistickému pohlavárovi, signatárovi listu, na základe, ktorého rusi vtrhli na naše územie, inde by ho súdili za vlastizradu, tu je hoden pamätníka. Naopak rakúsko búra rodný dom Hitlera, aby zlikvidovalo všetky možné pozostatky a symboly fašizmu, ale napríklad v takom rusku si dodnes ako oko v hlave strážia a opatrujú svoju boľševickú ikonu. Je príznačné, že sú opäť rozdielne názory na jeho smrť, objektívnejší tvrdia, že hlavnou príčinou úmrtia bol sifylis, samozrejme rusi tvrdia, že príčinou úmrtia bol stres.  

V porovnaní s týmito faktami a udalosťami je priam zázrakom, že sa v novembri 1989 začala a prakticky aj uskutočnila iná revolúcia, nazvaná nežnou, ktorou sa na rozdiel od metód boľševikov podarilo nenásilným spôsobom ukončiť desaťročia bezprávia a komunistickej svojvôle v bývalom Československu. Táto revolúcia bola taká nežná, že dokonca ani dnešný predseda vlády ako aktívny člen KSS ju v tom období nezaregistroval lebo podľa jeho vyjadrenia "...kachličkoval kúpelňu..."  Aj toto napovedá o stave Slovenska a o jeho perspektívach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico s kandidatúrou neváhal, niektoré otázky ignoroval

Ústavnoprávny výbor vypočúva kandidátov na ústavných sudcov.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Fico už nevie pomôcť ani sebe

Predseda Smeru sa tvári, že je stále šéf.


Už ste čítali?