Keď dvaja robia to isté - parkovanie verzus parkovacia politika

Autor: František Lefler | 19.10.2016 o 21:29 | Karma článku: 3,77 | Prečítané:  919x

Neprijatie potrebných pravidiel parkovania v Bratislave nie je dôvodom na tolerovanie bezprávia na uliciach mesta.

    V Bratislave najokatejšie, v ostatných mestách menej okato, ale tiež chaoticky a hlavne v rozpore s pravidlami cestnej premávky. V rôznych mestách sa dá pozorovať rôzna miera tolerancie polície s parkovaním na divoko, pričom v poriadku to nie je prakticky nikde. Prečo polícia, resp. polície tak štátna ako aj mestské nevyžadujú dodržiavanie pravidiel cestnej premávky pri parkovaní? Dôvodov môže byť samozrejme viac a to od názoru, že pri parkovaní sa nejedná o tak veľa lebo nejde o život, až po tú najpravdepodobnejšiu príčinu a tou je jednoducho nechuť a neochota policajtov riadne a poctivo vykonávať svoju prácu. Chápem aj to, že okolo zdokumentovania priestupku, jeho vymáhanie až po ukončenie priestupkovaného konania je pomerne veľa úkonov, ktoré sa jednoducho policajtom pod vedením svojich politických nominantov nechce robiť. Radšej sa tvária, že to nevida. Pritom situácia je taká, že človek skúša, čo si môže dovoliť a je prirodzené, že keď mu prechádzajú "malé" priestupky, tak sa dopúšťa väčších a závažnejších.

     V Bratislave sa pomaly stáva tradične jednou z mnohých predvolebných tém kandidátov na primátorov aj riešenie neúnosného parkovania v meste. Po voľbách je to presne tak, ako bývalo voľakedy,  veľa osláv a záväzkov pred zjazdami komunistov za socializmu, sľubovali, i keď nemuseli lebo voliť sa dalo iba ich, ale sľubovali a po zjazde sa neudialo opäť nič. Žiadna päťročnica sa nikdy nesplnila, ale osláv bývalo veľa. Nevieme už prečo sa často oslavovalo, ale oslavovalo sa. Dnes sa neoslavuje, možno aj preto, že informácií máme podstatne viac a oslavovať nemáme prakticky čo. Nemôžeme predsa oslavovať prijatie pravidiel parkovania, keď napriek už dlhoročným sľubom sa neudialo nič. Aj namaľované čiary, ktoré niektoré samosprávy iniciatívne nakreslili, už pomaly blednú tak ako veľké sľuby okolo toho všetkého.  

     V rámci toho celého rámusu okolo parkovacej politiky už padlo veľa rozhodnutí, osočovaní, obvinení, vypilo sa veľa kávy na rôznych schôdzach a stále nič. V tomto celom chaose okolo však zaniká jeden zásadný moment a to je súčasný skutkový stav. Prečo obidve polície v Bratislave nevyužívajú platnú legislatívu už dnes a nevyžadujú dodržiavanie platných predpisov? V tom im nič nebráni a dokonca je to ich povinnosťou, za ktorú poberajú svoju odmenu, ktorá je vyzbieraná z daní občanov mesta (aj štátu) na to, aby vykonávali svoje základné úlohy, medzi ktoré patrí mimo iného  odhaľovať priestupky a zisťovať ich páchateľov. Neviem prečo to nerobia. Z priložených fotografii je zrejmé, že porušovanie zákona o cestnej premávke, najmä § 25 je národným športom a policajti to prakticky neriešia i keď podľa jednej fotografie sa nemôžu tváriť, že to nevidia, len keď sa im tak veľmi nechce.  V takejto situácii si nemyslime, že prijatím parkovacej politiky v meste sa niečo vyrieši. Pokiaľ sa zásadne nezmení prístup polícií, tak sa nezmení vôbec nič. A politickí nominanti môžu sľubovať čokoľvek, tak ako komunisti sľubovali socialistický blahobyt a okrem nedostatku základných veci sa nezmenilo nič.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kvasnica: Zverejňujeme len to, čo neublíži vyšetrovaniu vraždy

Treba podľa Kvasnicu ukázať, ako bola riadená prokuratúra.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Fico už nevie pomôcť ani sebe

Predseda Smeru sa tvári, že je stále šéf.


Už ste čítali?